Bitefight - cheats hacks

Temat: Co uprawiamy?
U mnie w zeszłym roku w tym czasie dynie dopiero kwitły, ale spokojnie hokkaido zdażyła urosnąć. Może owoce były nieco mniejsze (one i tak mają tak ok. do 2-3 kg), ale bardzo nam smakowały. Ja uwielbiam hokkaido, na razie to moja ulubiona dynia. W zimie ugotowana na parze czy upieczona, sama czy z przyprawami - pyszność.
W tym roku miałam duże, mocne sadzonki. Siałam nasiona w połowie kwietnia do doniczek (większość, resztę jakies 10 dni później) i bardzo ładnie urosły. Rosły sobie na balkonie i ślicznie się wzmocniły. Mam też kilka dyń posianych w maju, one dopiero będą kwitły za tydzień, może później.
Lilias, działka jest duża, ale największą część zajmują drzewka, która wymagają zdecydowanego działania - najlepiej wycięcia. Są stare i bardzo zaniedbane. Chcielibyśmy mieć nowe drzewka i więcej powierzchnimy uprawnej. Nie siejemy warzyw, które wymagają przechowywania w piwnicy, bo zimnej nie mamy, ale takie, które bez problemu zimują w blokowej pownicy (jak dynie), czy takie, które zimują na działce (jarmuż, topinambur, w tym roku salsefia i skorzonera). Poza tym mamy 4 rodzaje cukini, trochę buraczków, bardzo wczesnej marchwi, sporo pietruszki naciowej, był bób, groszek zielony, dużo, czosnku, portulakę warzywną, rukolę, mizunę, fasolkę szparagową żółtą i zieloną, koper, była sałata, pomidorki koktailowe, kiwano, no i owoce: maliny, truskawki, poziomki, agrest, różne porzeczki. To chyba większość z naszych upraw, więcej się nie mieści.
Źródło: wegetarianizm.pl/viewtopic.php?t=2630Temat: Dynia hokkaido
Rodzice Anity uprawiają Hokkaido z bardzo dobrym skutkiem już od paru lat, a w zeszłym roku miałem zaszczyt osobiście sadzić. Generalnie pestki dobrze jest namoczyć na noc w letniej wodzie co znacznie ułatwia później kiełkowanie. Można sadzić od razu do ziemi, ale robi się to dopiero w maju po tzw. "zimnych ogrodnikach", 2-3 nasionka w jednym miejscu. Innym sposobem jest przygotowanie w połowie kwietnia rozsady w małych doniczkach, np. w szklarni, by póżniej wysadzić w terminie jak wyżej.
Druga tura sadzenia może być w lipcu-sierpniu, jak pisała wcześniej dort.
Warto pamiętać, że dynia Hokkaido lubi dobrą glebę, dlatego warto stosować np. kompost do nawożenia. Generalnie jest ona też raczej mała i więcej niż 2-3kg wagi nie osiągnie. W sklepie na Zeylanda widziałem nawet Hokkaido niewiele większe od jabłka, jakieś takie wyjątkowo anemiczne, ale przy prawidłowej uprawie, sprzyjającej pogodzie i dobrej ziemi powinna być trochę większa, ale taka jak olbrzymka nigdy nie urośnie.
Źródło: wegetarianizm.pl/viewtopic.php?t=2629